';

DIGITAL SMILE DESIGN

CYFROWE PROJEKTOWANIE UŚMIECHU

DSD CYFROWE PROJEKTOWANIE UŚMIECHU

Digital Smile Design to prawdziwa rewolucja. Teraz jeszcze przed podjęciem leczenia, możesz zobaczyć jego rezultaty. Rozwiązanie to zostało stworzone przez dentystę z Brazylii – Christiana Coachmana. Przyglądając się pracy swoich kolegów stomatologów zauważył, że nawet najbardziej doświadczony zespół może mieć problem z przekazaniem sobie nawzajem konkretnych wytycznych. Tym samym występują również problemy komunikacyjne na linii lekarz-pacjent. Zdarza się, że pacjenci inaczej wyobrażają sobie efekty leczenia zębów i często oczekują nieosiągalnego. Tego typu nieporozumienia przechodzą do historii dzięki DSD.

Image module
Image module

CZYM JEST DSD?

DSD to najprościej mówiąc: wizualny plan leczenia. Każdy projekt jest indywidualnie dobrany do każdego z pacjentów. Podkreśla on naturalne rysy twarzy, dzięki czemu idealnie pasuje do wizerunku. Planowanie powstaje w oparciu o tymczasowe modele. Pacjent jest fotografowany i nagrywany. Dzięki temu komputer wyłapuje najdrobniejsze, indywidualne cechy twarzy, ułożenie ust podczas rozmowy, widoczność dziąseł, a nawet szerokość uśmiechu. Projektowanie nowego wyglądu przebiega w pozytywnej atmosferze, przy udziale pacjenta. Może on zobaczyć efekty leczenia na monitorze, jeszcze przed jego rozpoczęciem.

JAK PRZEBIEGA CAŁY PROCES?

Na pierwszą konsultację warto jest zarezerwować sobie około 90 minut. Najpierw lekarz wykonuje pacjentowi serię zdjęć jego twarzy i zębów (również wewnątrz jamy ustnej). Następnie nagrywany jest krótki materiał video, który pomaga w ustaleniu indywidualnych cech każdego z pacjentów, np. tego jak układa wargi podczas mówienia. Stomatolog rozmawia z pacjentem na temat idealnego uśmiechu i jego wyobrażeń na ten temat. Kolejnym krokiem jest wykonanie szczegółowej analizy zdjęć i nagrań oraz stworzenie komputerowej symulacji nowego uśmiechu. Jeśli pacjentowi odpowiada zaproponowane rozwiązanie, ustalany jest szczegółowy, rozłożony w czasie plan leczenia. Ostatnim etapem jest zrealizowanie planu przy pomocy pracowni protetycznej, ortodonty i chirurga.

DIGITAL SMILE DESIGN
KIRILOV DENTAL CLINIC

TU NIE MA SZANS NA POMYŁKĘ

Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu polega na stworzeniu czytelnego i przejrzystego planu leczenia zębów. Wizualizacja poprzedzona jest dogłębną analizą i przygotowaniem wielowymiarowych projektów. Plan dostępny jest dla wszystkich specjalistów, którzy pracują w danym zespole, w związku z czym nie dochodzi do sytuacji, w której dany lekarz interpretuje oczekiwania pacjenta na swój sposób.

Digital Smile Design Zielona Góra, lubuskie, Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu Zielona Góra, lubuskie dostępne jest w Kirilov Dental Clinic. Zapraszamy!

Image module

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

To co? Projektujemy Twój uśmiech już dziś?
Nie czekaj, skontaktuj się z nami i umów na bezpłatną konsultację.
Razem zadbamy o Twój zdrowy uśmiech.

Image module