';

IMPLANTY

PIĘKNO W ZGODZIE Z NATURĄ

Implanty są najbardziej biozgodnym rozwiązaniem w uzupełnianiu braków zębowych. Implanty Zielona Góra wykonane w Kirilov Dental Clinic dają pewność iż będą spełniać swoją funkcję identycznie jak naturalny ząb. Nasza wiedza i doświadczenie to gwarancja pełnego sukcesu oraz ponownej radości z uśmiechu.

CO TO SĄ IMPLANTY

Chirurgicznie umieszczane protezy dentystyczne wykonywane z tytanu, jego stopów, ceramiki, tlenku cyrkonu lub z innych materiałów. Nowoczesne implanty wykorzystują naturalny proces biologiczny nazywany osteointegracją, podczas którego materiały takie jak tytan dokładnie integrują się z tkanką kostną szczęki. Na implancie umieszczany jest indywidualny, dostosowany do danego Pacjenta element protetyczy czyli korona lub most. Takie połączenie to nie tylko naturalny wygląd, ale również najlepsze i najbardziej biokompatybilne rozwiązanie w przypadku utraty zębów. U większości dorosłych i zdrowych Pacjentów implanty Zielona Góra mogą być stosowane bez przeciwskazań i komplikacji.

IMPLANT MOŻE BYĆ Z POWODZENIEM UŻYTY JAKO:

  • podparcie pojedynczego uzupełnienia ubytku w uzębieniu, stanowiącego koronę bez względu na miejsce jego występowania
  • jako podparcie mostu
  • lub podparcie oraz stabilizację dla protezy zębowej ruchomej.
Image module

IMPLANTY ZIELONA GÓRA

FILAR, PODPARCIE, PIĘKNO

CO WARTO WIEDZIEĆ O IMPLANTACH

BEZ BÓLU

Znieczulenie miejscowe gwarantuje komfort i niemalże całkowitą bezbolesność zabiegu. U części Pacjentów po wykonaniu zabiegu może pojawić się lekki dyskomfort. Jednak jest on na tyle niewielki, że można w pełni zwalczyć go z pomocą leków dostępnych bez recepty. Nasza klinika jest zawsze zaopatrzona w odpowiednie leki.

BEZ POŚWIĘCEŃ

Implanty są najbardziej biokompatybilnym wyjściem w przypadku gdy Pacjent utraci ząb. Dzięki nim nie zachodzi konieczność szlifowania powierzchni sąsiednich, zdrowych zębów aby założyć most. Uzupełniamy więc braki w uzębieniu nie osłabiając pozostałych zębów, przez co nie istnieje możliwość zaniku kości w miejscu zabiegu. Z tego względu zdecydowanie uzupełnienie ubytku dzięki implantom jest wysoce wskazane.

ŁĄCZNIK ATLANTIS

W niektórych rodzajach implantów między koroną a samym implantem stosowany jest łącznik, który jest ważnym elementem spajającym całość. W naszej ofercie znajduje się łącznik indywidualny ATLANTIS, którego użycie rekomendujemy. Technologia CAD sprawia, że każdy łącznik można indywidualnie dopasować dla każdego Pacjenta, do ostatecznego kształtu zęba. Takie podejście sprawia, że efekt jest w najwyższym możliwym stopniu funkcjonalny i estetyczny.

NIEWIDOCZNE

Nasze długoletnie doświadczenie w dziedzinie implantologii potwierdza, że sam zabieg jest czynnością rutynową, a implanty w niczym nie ustępują zębom stałym.

  

OSTEOINTEGRACJA

Pomimo, że sam zabieg umieszczania implantu trwa zazwyczaj kilkanaście minut, to pełna osteointegracja oraz wygajanie się implantu trwa w zależności od Pacjenta:

  • w szczęce górnej 5-6 miesięcy,
  • w żuchwie około 3-4 miesięcy.

JAK DBAĆ

O NOWE IMPLANTY

Przez kilkanaście godzin należy unikać picia napojów barwiących tj. kawy, herbaty i ciemnych soków owocowych. Mogłoby to spowodować pojawienie się odbarwień na powierzchni pomiędzy szkliwem a licówką. Nie jest wskazane spożywanie twardych pokarmów, ponieważ mogłoby to powodować naruszenie struktury niedawno nałożonej licówki. Pamiętaj aby co najmniej dwa razy dziennie myć zęby szczoteczką o miękkim włosiu. Jak w przypadku standardowej higienizacji jamy ustnej przy korzystaniu z licówek należy stosować płyn do płukania oraz nić dentystyczną. Wskazane jest także systematyczne usuwanie osadu i kamienia nazębnego. Dobrym nawykiem jest uczęszczanie na profilaktyczne wizyty kontrolne co najmniej dwa razy w roku.

Image module

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

To co? Projektujemy Twój uśmiech już dziś?
Nie czekaj, skontaktuj się z nami i umów na konsultację.
Razem zadbamy o Twój zdrowy uśmiech.

Image module