';

POKRYCIE RECESJI DZIĄSEŁ

KIRILOV DENTAL CLINIC

WŁAŚCIWA

PIELĘGNACJA

Wybór i sposób użytkowania szczoteczki do zębów nie powinien być bagatelizowany. To bardzo ważny wybór w kontekście wystąpienia chorób i powikłań. Zbyt twarde włosie, które dodatkowo jest mocno dociskane do szkliwa może powodować problemy w obrębie jamy ustnej. Jeśli Twoja szczoteczka po kilkunastu dniach użytkowania, zaczyna wyglądać jak wyeksploatowana miotła – możesz spodziewać się problemów z dziąsłami. Z tego powodu bardzo ważne są regularne wizyty u stomatologa. Nasi eksperci powiedzą Ci jak prawidłowo dbać o jamę ustną, jakie błędy popełniasz podczas codziennej higieny i jak im zaradzić. Ta wiedza przyda się w przyszłości, ponieważ jeśli już teraz masz odsłonięte szyjki, a nawet i korzenie zębowe – potrzebujesz natychmiastowej pomocy. Nie wystarczy tu założenie plomby wokół szyjki – tak naprawdę nie powinno się tego robić. Nie rozwiązuje to problemu, a jedynie go maskuje i wstępnie chroni zęby przed nadwrażliwością. W takiej sytuacji należy zapewnić pacjentowi właściwego leczenia, a więc pokrycie recesji.

Image module
Image module

Recesja dziąsłowa to mówiąc najprościej – cofnięcie się linii dziąseł, które odsłaniają szyjki i korzenie zębowe. Problem ten dotyczy wielu pacjentów. Nie jest to jedynie problem kosmetyczny czy estetyczny. Może mieć on realny wpływ na zdrowie zębów i normalne funkcjonowanie człowieka. Taki ząb staje się optycznie dłuższy od pozostałych, a ponadto nadwrażliwy na temperaturę – pacjent może odczuwać dolegliwości przy spożywaniu ciepłych i zimnych pokarmów lub napojów. Ponadto zęby, w których doszło do recesji dziąsła są w o wiele większym stopniu narażone na atak próchnicy. W skrajnych przypadkach dolegliwość ta może doprowadzić nawet do zapalenia miazgi, co skutkuje koniecznością przeprowadzenia leczenia kanałowego.

POKRYCIE RECESJI DZIĄSŁOWEJ

ZIELONA GÓRA
RECESJA
POJEDYNCZA I MNOGA

Kirilov Dental Clinic oferuje profesjonalną pomoc w leczeniu recesji zębowej. Możemy wykonać zarówno pokrycie recesji pojedynczych, jak i mnogich. W tym celu wykorzystywane są zabiegi mikrochirurgiczne. Polegają one na odtworzeniu i znacznym pogrubieniu linii dziąsła. Zabieg ten nie jest bolesny i czasochłonny. Wykonywany jest w gabinecie, przy znieczuleniu miejscowym. Wymaga jednak od specjalisty ogromnej precyzji. Niestety, nie zawsze wystarczy wykonanie jedynie repozycji dziąsła. Może zdarzyć się, że tkanki jest za mało na przeprowadzenie pełnego leczenia. W takich sytuacjach brakującą ilość pobiera się, np. z podniebienia, które zregeneruje się szybko po zabiegu.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

To co? Projektujemy Twój uśmiech już dziś?
Nie czekaj, skontaktuj się z nami i umów na konsultację.
Razem zadbamy o Twój zdrowy uśmiech.

Image module