';

ENDODONCJA POD MIKROSKOPEM

KIRILOV DENTAL CLINIC

LECZENIE KANAŁOWE

NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Próchnica jest najczęstszą chorobą zębów, która dotyka nie tylko osoby dorosłe, ale również młodzież, a nawet dzieci. Bardzo ważną rolę w profilaktyce odgrywają regularne wizyty u stomatologa, które pozwalają na wyłapanie najdrobniejszych ubytków i wyeliminowanie zagrożenia chorobowego. Zdarza się jednak, że na wizyty do gabinetu dentystycznego nie chodzimy regularnie, co może skutkować rozwojem próchnicy. Gdy zakażenie staje się poważne, konieczne jest leczenie kanałowe Zielona Góra.

Image module

Nasza klinika oferuje najnowocześniejsze metody leczenia. Jedną z nich jest endodoncja. Jest to, najprościej mówiąc, kanałowe leczenie zębów pod mikroskopem. Użycie narzędzi, które pozwalają na precyzyjne wykonanie zabiegu gwarantuje zadowalające rezultaty. Prawidłowo przeprowadzone leczenie pozwala na uniknięcie ekstrakcji zęba. Zabieg wykonywany w tradycyjny sposób, bez użycia mikroskopu może nieść ze sobą wiele komplikacji. Lekarz może napotkać na różne problemy. Jednym z nich może być nietypowa anatomia zęba, zrośnięte lub niezwykle wąskie kanały, a nawet zakrzywione korzenie. Leczenie może być zagrożone również przez zastaną perforację albo niemożność odnalezienia dodatkowych kanałów. Użycie mikroskopu znacznie ułatwia przeprowadzenie zabiegu.

Leczenie pod mikroskopem Zielona Góra, przeprowadzane w naszej klinice odbywa się przy użyciu najnowocześniejszych sprzętów, dostępnych na rynku. Dzięki nim możemy zajrzeć do wnętrza zęba, powiększając obraz nawet 25-krotnie. To umożliwia precyzyjne przeprowadzenie leczenia.

ENDODONCJA POD MIKROSKOPEM

KIRILOV DENTAL CLINIC

SAF

Kolejnym nowoczesnym narzędziem, które jest niezwykle przydatne podczas leczenia kanałowego, jest system SAF. Dzięki niemu, zabieg endodoncji jest najmniej inwazyjny. W połączeniu z mikroskopem, nie istnieje bardziej dokładne i skuteczne leczenie. SAF to elastyczny, trójwymiarowy pilnik. Jego giętkość umożliwia mu dopasowanie się do kształtu kanału zębowego, a rozmiar (średnica 1,5 mm lub 2 mm) sprawia, że z łatwością dociera do nawet najtrudniej dostępnych partii. Zadaniem SAF jest wywieranie stałego, ale delikatnego nacisku, wzdłuż całego obwodu ściany kanału. Pilnik lekko wibruje, dzięki czemu powoli i stopniowo poszerza kanał, dopasowując się do jego kształtu. Docierając do jego wnętrza, stomatolog może przeprowadzać irygację środkiem dezynfekującym, a tym samym usunąć z jego wnętrza szkodliwe drobnoustroje. Pilnik SAF został tak skonstruowany, że może wykonywać jedynie ruchy w kierunku góra-dół. To zmniejsza do minimum ryzyko mikropęknięć zębiny, zachowując przy tym większą ilość zdrowej tkanki.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

To co? Projektujemy Twój uśmiech już dziś?
Nie czekaj, skontaktuj się z nami i umów na konsultację.
Razem zadbamy o Twój zdrowy uśmiech.

Image module