';

NADBUDOWY KOSTNE

KIRILOV DENTAL CLINIC

UBYTEK TKANKI KOSTNEJ

W dzisiejszych czasach stomatologia estetyczna i protetyka dają nam wiele szans na otrzymanie pięknego uśmiechu. Stomatolodzy oferują korony, licówki mosty oraz implanty. Zdarza się jednak, że pacjent nie posiada wystarczającej ilości tkanki kostnej, która umożliwia bezpieczne założenie protezy. Nie oznacza to, że nie można pomóc takiej osobie. Rozwiązaniem tego problemu jest wykonanie nadbudowy kostnej.

Usunięcie zęba wiąże się z konsekwencjami dla całej jamy ustnej. Mowa tu nie tylko o potencjalnym przemieszczaniu się zębów, co może skutkować wadą zgryzu. Efektem ekstrakcji może być również przebudowa kości, a nawet jej znaczny zanik. W niektórych przypadkach, jeśli zabieg był wyjątkowo trudny, może dość do utraty części kości. Należy pamiętać też o sytuacjach związanych z wybiciem zębów podczas wypadku lub bójki.

Image module

KIEDY STOSUJEMY NADBUDOWY KOSTNE?

Aby implant mógł zostać założony w prawidłowy sposób, musi być otoczony tkanką kostną. Tylko tak przeprowadzony zabieg może gwarantować sukces. Jeśli pacjent posiada zbyt małą ilość tkanki, konieczna jest jej odbudowa. W tym celu używa się biomateriałów, czyli sztucznej kości i ochronnych membran z kolagenu. Stomatolog może również zdecydować się na wykorzystane kości własnej pacjenta. W takiej sytuacji, aby mieć pewność, że przeszczep się przyjmie, lekarz pobiera materiał zazwyczaj z okolicy sąsiadującej z miejscem, w którym ma zostać umieszczony implant.

NADBUDOWY KOSTNE

KIRILOV DENTAL CLINIC

STEROWANA REGENERACJA KOŚCI

Istnieje jeszcze druga metoda osiągnięcia zadowalających rezultatów i pozwala uniknąć przeprowadzania procedur chirurgicznych. To sterowana regeneracja kości. Dotyczy ona jednak jedynie tych pacjentów, którzy znajdują się pod stałą opieką stomatologiczną i decydują się na odbudowę kości zaraz po usunięciu zęba. Zadaniem stomatologa jest wówczas przeprowadzenie odbudowania tkanki kostnej poprzez uniemożliwienie wnikania do ubytku tkanki łącznej włóknistej. Za pomocą tej techniki, lekarz stosuje bariery, które mają oddzielić ubytek kostny od otaczających go innych tkanek. Metoda ta zazwyczaj stosowana jest w podczas odbudowy ubytków kostnych, które znajdują się w części zębodołowej żuchwy oraz na policzkowej powierzchni wyrostków zębodołowych szczęki.

Nadbudowy kostne Zielona Góra, w naszej klinice wykonywane są w sposób bezpieczny dla pacjentów. Przez cały czas pozostają oni pod naszą ścisłą obserwacją. Tego typu leczenie należy traktować jako proces. Niestety, nie jesteśmy w stanie skrócić całej procedury do jednej wizyty. Leczenie trwa najczęściej około 6 miesięcy.

Image module

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

To co? Projektujemy Twój uśmiech już dziś?
Nie czekaj, skontaktuj się z nami i umów na konsultację.
Razem zadbamy o Twój zdrowy uśmiech.

Image module