';

WYDŁUŻENIE KORONY KLINICZNEJ

PERIODONTOLOGIA

PIĘKNY UŚMIECH

Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu. Wygląd naszych zębów jest naszą wizytówką. Osoby, które mogą pochwalić się zadbanym zgryzem, postrzegane są jako bardziej atrakcyjne, godne zaufania, profesjonalne. Poza tym, jeśli możemy uśmiechać się bez przeszkód, prezentujemy tym pewność siebie. Problem zaczyna się wtedy, gdy zęby atakuje próchnica, a lekarz wydaje wyrok: ząb do usunięcia. Nowoczesne metody leczenia pozwalają jednak na uniknięcie tak drastycznych kroków.

Image module

KORONY

Nasza klinika oferuje wydłużanie korony klinicznej Zielona Góra. Jest to zabieg mikrochirurgiczny. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu dla pacjenta jest całkowicie bezbolesny. Stomatolog może zaoferować tę formę leczenia nawet w sytuacji, gdy ząb złamie się pod dziąsłem lub dotknięty został głęboką próchnicą, która zdążyła już uszkodzić go poniżej linii dziąsła. Co istotne, prawidłowo wykonany zabieg nie tylko ratuje nasze uzębienie przed usunięciem. Wydłużenie korony klinicznej zapobiega również stanom zapalnym oraz ucieczce dziąseł do tyłu.

WYDŁUŻENIE KORONY KLINICZNEJ

KIRILOV DENTAL CLINIC

ETAPY LECZENIA

Sam zabieg nie należy do skomplikowanych, ale jest to proces. Podczas pierwszej wizyty, po znieczuleniu pacjenta, stomatolog przystępuje do działania. Najpierw odsłania granicę zdrowej tkanki zęba. Wykonuje to w taki sposób, aby nie była dłużej schowana pod dziąsłem. Kolejnym krokiem jest minimalna redukcja kości zęba, dzięki czemu może dokonać zmiany położenia dziąsła. Na koniec już nie były schowane pod dziąsłem, minimalnie redukując przy tym kość i zmieniając położenie dziąsła. Po 7 dniach, czas na drugi etap leczenia. Pacjent stawia się na kolejną wizytę. Jeśli rany zagoiły się w prawidłowy sposób, bez żadnych komplikacji, stomatolog zdejmuje szwy i przystępuje do odbudowy zęba. Lekarz wybiera taki typ odbudowy, który zabezpieczy go przed ponownym złamaniem. W tym celu najczęściej wybierana jest korona protetyczna oraz dodatkowe wzmocnienie zęba, do czego wykorzystywane są wkłady z włókna szklanego. Po zakończonym zabiegu, pacjent może cieszyć się pełnym uzębieniem oraz pięknym, a przede wszystkim zdrowym uśmiechem.

Metoda leczenia w naszych gabinetach dobierana jest podczas indywidualnej konsultacji ze specjalistą. Lekarz omawia z pacjentem jego problemy związane z jamą ustną. Następnie dokonuje oględzin, dzięki czemu może sprawdzić stan uzębienia. W razie konieczności wykonywane jest zdjęcie RTG, TK lub RM.

Image module
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

To co? Korygujemy Twój uśmiech już dziś?
Nie ma co czekać, skontaktuj się z nami i umów na konsultację.
Razem zadbamy o Twój nowy uśmiech.

Image module